No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ballkani fiton bindshëm ndaj Besës

Ballkani fiton bindshëm ndaj Besës

Ballkani ka shënuar fitore të thellë të shtunën në shtëpi ndaj Besës me rezultatin 4:1.

Skuadra nga Suhareka e dominoi në tërësi këtë takim duke pasur edhe shumë raste shënimi.

Në minutën e pestë vendasit kaluan në epërsisë me Meriton Korenicën që përfitoi nga një gabim i mbrojtjes mysafire për 1:0.

Skuadra nga Peja, arriti të barazoi rezultatin në minutën e 24-të me Ardi Qorri që shënoi një gol të bukur për 1:1 me të cilin rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë nikoqirët shënuan edhe tre gola.

Në minutën e 56-të Nazmi Gripshi shënoi një gol të bukur nga goditja e dënimit për 2:1. Korenica golin e dytë personal e shënoi në minutën e 69-të për 3:1.

Deri në fund Ballkani shënoi edhe një gol me Arbër Prekazin që vulosi fitoren prej 4:1.

Me këtë fitore, Ballkani ngjitet në pozitën e parë me 58 pikë, aq sa ka edhe Drita që ka një ndeshje më pak.

Ndërkohë, Besa pothuajse është përshëndetur nga Superliga.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments