No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Trepça'89 merr pikë të mëdha ndaj Arbërisë

Trepça’89 merr pikë të mëdha ndaj Arbërisë

Goli i sulmuesit të krahut, Adenis Shala, ia ka siguruar pikët e plota Trepçës ’89.

Në kuadër të xhiros së 28-të në elitën e futbollit kosovar, mitrovicasit fituan me rezultatin 1:0 në udhëtim te Arbëria. Kjo ndeshje u zhvillua në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Skuadra nikoqire në këtë ndeshje, Arbëria, pati mundësi që t’i barazonte shifrat në minutën e 76-të, por sulmuesi Marclei e humbi penalltinë duke gjuajtur jashtë kornizës së portës.

Me këtë fitore, Trepça ’89 kalon në pozitën e pestë me 35 pikë, ndërsa Arbëria mbetet në vendin e parafundit në tabelë, me 27 pikë, tri më pak se vendi që dërgon në barazh.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments