No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR PSG “hakmerret”, mposht Bayern-in me Mbappe (Video)

PSG “hakmerret”, mposht Bayern-in me Mbappe (Video)

PSG ka fituar 3-2 në fushën e Bayern Munich çerekfinalen e parë të Champions League dhe është hakmarrë për finalen e humbur sezonin e kaluar.

Protagonisti i sfidës së luajtur në Allienz Arena ka qenë Kylian Mbappe.

Ka nisur shumë keq ndeshja për bavarezët, të cilët janë ndëshkuar nga Mbappe pas vetëm 3 minutash lojë. Situata është përkeqësuar në minutën e 28-të për vendasit në minutën e 28-të, kur Marquinhos ka dyfishuar avantazhin.

Bayern është kundërpërgjigjur duke ngushtuar diferencat në minutën e 37-të me Choupo-Moting dhe kanë barazuar me Muller në minutën e 60-të.

Tetë minuta më vonë ka ardhur goli i fitores për francezët, i shënuar nga Mbappe.

Ndeshja e kthimit do të luhet të martën e ardhshme në Paris.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments