No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Llapi e fiton gjysmëfinalen e parë kundër Prishtinës në “Fadil Vokrri”

Llapi e fiton gjysmëfinalen e parë kundër Prishtinës në “Fadil Vokrri”

Llapi e ka bërë një hap para drejt finales së Kupës së Kosovës në futboll.

Llapjanët kanë triumfuar si mysafirë të Prishtinës në “Fadil Vokrri” me rezultatin 3:2, në ndeshjen e parë gjysmëfinale, e cila u zhvillua të mërkurën pasdite.

Në fakt, Llapi e kishte epërsinë e tre golave, por në fund e rrezikoi triumfin duke fituar ngusht 3:2.

Lojtari i ndeshjes te Llapi ishte Ahmed Januzi, i cili shënoi dy gola në minutat 6’ dhe 59’ dhe asistoi te goli i tretë të cilin e realizoi Kushtrim Shabani në minutën e 61-të.

Prishtina ia doli që të kthehet në lojë duke shënuar dy gola, të cilët e mbajnë në lojrë për të arritur në finale. Së pari Albin Prapashtica në minutën e 65-të ngushtoi epërsinë në 3:1, kurse në kohën shtesë, zëvendësuesi Mërgim Përfqeli realizoi golin e dytë dhe të fundit në këtë ndeshje.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet më 21 prill në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, ku edhe do të përcaktohet skuadra që do të kalojë në finalen e madhe të Kupës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments