No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Liga e Kampionëve: Sot na presin dy super ndeshje

Liga e Kampionëve: Sot na presin dy super ndeshje

Pas dy ndeshjeve të djeshme çerekfinale, Real Madrid – Liverpool (3:1) dhe Man City – Borussia Dortmund (2:1), sonte luhen edhe dy ndeshje tjera në Ligën e Kampionëve.

Në kuadër të kësaj faze, do të luhen dy ndeshje tjera çerekfinale.

Kryendeshja e sotme zhvillohet në “Allianz Arena” mes kampionit në fuqi të Evropës, Bayern Munichut dhe nënkampionit, Paris Saint-Germainit.

Bayern Munich vs PSG: 2021 Champions League quarterfinals first leg full coverage – Bavarian Football Works

Të dyja skuadrat kanë ambicie të mëdha, derisa duan rezultat pozitiv para ndeshjes së kthimit.

Kurse, në ndeshjen tjetër, Porto është nikoqire e skuadrës nga Londra, Chelsea.

Ndeshja në fjalë zhvillohet në “Estadio de Dragao” të Portugalisë.

Chelsea vs. FC Porto, Champions League: Half-time report – We Ain’t Got No History

Ndryshe, të dyja ndeshjet e sotme nisin nga ora 21:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments