No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Sonte rikthehet Liga e Kampionëve, na presin dy super ndeshje

Sonte rikthehet Liga e Kampionëve, na presin dy super ndeshje

Liga e Kampionëve është futur në një fazë tepër të nxehtë, ndërsa rikthehet të martën me dy përballjet e para të raundit të 1/8-ave.

Manchester City gjen një tjetër rival gjerman në këtë raund.

Anglezët vijnë pas një ecurie fantastike në javët e fundit, ku janë afruar me titullin në Ligën Premier , kanë siguruar gjysmëfinalen e FA Cup dhe kanë siguruar finalen e Carabao Cup.

Ndërkaq në krahun tjetër, Dortmund kërkon të harrojë sa më shpejt humbjen ndaj Eintracht Frankfurt në kampionat dhe kush më mirë se një fitore në Champions do qetësonte situatën te verdhezinjtë.

Përballje të fortë rezervon dueli i “Alfredo di Stefano” mes Real Madrid dhe Liverpool. Një sfidë që rikthen finalen e vitit 2019, duel ku triumfuan spanjollët.

Edhe në këtë sfidë janë Mbretërorët ata që kuotohen favorit, megjithatë të besuarit e Jurgen Klopp besojnë të bëjnë mirë dhe të surprizojnë. Të dy takimet luhen mbrëmjen e së martës në orën 21:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments