No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Dardanet mbajnë stërvitjen e parë në Shkup

Dardanet mbajnë stërvitjen e parë në Shkup

Vashat e Kombëtares A kanë arritur në Shkup dhe janë akomoduar në hotelin prestigjioz ”Alekdander Palace“, ndërsa pasdite ka kryer edhe një seancë stërvitore.  Dardanet do të zhvillojnë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren A të Maqedonisë së Veriut, të cilat do të zhvillohen më 8 dhe 11 prill në Shkup. Me këto dy ndeshje përzgjedhësja Afërditë Fazlija, ka për qëllim që t’i mbajë Dardanet në vazhdimësinë e përgatitjeve të Kombëtares për garat kualifikuese, pasi në qershor pritet t’i mësojnë edhe kombëtaret rivale. Në këto dy ballafaqime me përjashtim të dy futbollisteve që vijnë nga klubet evropiane të gjitha tjerat janë nga kampionati vendor. Ndeshja e parë do të zhvillohet të enjten në orën 15.00.

Lista e futbollisteve

Florentina Kolgeci (KFF”Mitrovica”)

Lavdije Behrami (KFF”Vllaznia”)

Ilfete Kryeziu (KFF”Kosova”)

Liridonë Syla (KFF”Mitrovica”)

Edonë Kryeziu  (KFF”Mitrovica”)

Donjeta Halilaj  (KFF”Mitrovica”)

Marigonë tahiri  (KFF”Mitrovica”)

Donika Graiçevci (FC”Carl Zeiss Jena”)

Agnesa Gashi (KFF”Mitrovica”)

Blerta Shala  (KFF”Mitrovica”)

Verona Berisha (KFF”A&N)

Fortesa Berisha (KFF”Malisheva”)

Erjona Emerllahu  (KFF”Mitrovica”)

Fatlinda Rama (KFF”A&N”)

Anjeza Berisha KFF”Jakova”)

Majlinda Kadollit (KFF”Kosova”)

Loreta Lulaj (FC”Ingolstadt”)

Feride Kastrati (KFF “Apollonia”)

Fkeleta Musaj ((KFF”Mitrovica”)

Anjeza Rexhepi (KFF “A&N”)

Kaltrina Biçkaj  (KFF”Mitrovica”)

Lumbardha Misini (KFFVizioni”)

Rrezona Ramadani (KFF”Vllaznia”)


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments