No menu items!
Ballina KRYESORE Dardanët barazojnë me Tulipanët, Simitçiu i kënaqur me paraqitjen

Dardanët barazojnë me Tulipanët, Simitçiu i kënaqur me paraqitjen

Kombëtarja e Kosovës në futsall ka barazuar pa gola me Kombëtaren e Holandës, në ndeshjen e parë miqësore të zhvilluar sonte në Zeist. Dardanët e futsallit të prirë nga përzgjedhësi i ri, Arben Simitçiu shfaqën një lojë shumë të mirë përballë “Tulipanëve”, të cilët vlerësoheshin favoritë në këtë takim. Gjatë tërë ndeshjes Dardanët luajtën maksimalisht të përqendruar, duke mos lejuar shumë hapësira për kundërshtarin. Loja në përgjithësi ishte e hapur nga të dyja ekipet, të cilat e dëshironin fitoren, por me gjithë rastet e krijuara asnjëra nuk arritën ta gjejnë rrugën e golit. Madje, në minutat e fundit Kosova pati dy mundësi të arta për të shënuar, por Ramadan Alaj dhe Durim Qorri nuk u treguan të saktë nga penalltitë. Pas ndeshjes përzgjedhësi Simitçiu u shpreh i kënaqur me atë çfarë treguan lojtarët e tij në këtë ndeshje: “Fillimisht falënderoj djemtë pasi kanë dhënë më shumë se sa maksimumin e tyre në këtë takim. Jam shumë i lumtur me paraqitjen e tyre, sepse me lojën e treguar sonte ata i kanë përmbushur 100 përqind të gjitha detyrat e parashtruara dhe për këtë arsye i falënderoj. Jam i lumtur si me lojën, ashtu edhe me rezultatin. Patëm dy mundësi për të shënuar dhe për ta fituar ndeshjen, por nuk i shfrytëzuam dy 10 metërsha. Mirëpo, edhe holandezët kishin mundësitë e veta, prandaj mendoj se barazimi është epilog real. E futëm kundërshtarin në presion, për shkak të numrit më të madh të faulleve nga ana e tyre, prandaj edhe mundësitë për fitore i kishim më të mëdha, por sigurisht se nesër në ndeshjen e tjetër do të bëjmë çmos për të fituar”, ka thënë Simitçiu.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments