No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sot dy ndeshje në Superligë, vëmendja në Suharekë

Sot dy ndeshje në Superligë, vëmendja në Suharekë

Java e 27-të në Superligën e Kosovës në futboll vazhdon sot me dy ndeshje tejet interesante.

Patjetër që vëmendja është te derbi i dy ekipeve që po luftojnë për titullin e kampionit, Ballkanit dhe Prishtinës.

Lexo Edhe:8 mijë tifozë do të lejohen në finalen e Carabao Cup

Aktualisht Ballkani ka 55 pikë në vendin e dytë, tri më pak se Drita që ka një ndeshje më shumë të zhvilluar, kurse Prishtina gjendet e treta me 51 sosh.

Ndeshja tjetër derbi është ajo mes Feronikelit dhe Llapit që luhet sot në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas.

Të dy ekipet nuk kanë gjasa më për titull, por do të përpiqen ta sigurojnë sa më parë mbijetesën.

Kujtojmë se të dyja këto përballje nisin me fillim nga ora 15:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Bayern Munchen largon tre futbollistë

Ndryshime të mëdha pritet të ndodhin në klubin e Bayern Munich nga sezoni i ardhshëm, ku fillimisht do të largohen disa lojtarë.

Lazio – Torino, formacionet zyrtare

  Me fillim nga ora 20:30 do të luhet sfida mes Lazios dhe Torinos. Lazio ka...

ZYRTARE: Ylli i Gjermanisë nuk shkon në Europian

Ylli i Dortmundit, Marko Rojs ka zbuluar se nuk do të jetë me Gjermaninë në Europian, i cili do të zhvillohet këtë...

Recent Comments