No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mbappe: Kupën e Botës nuk e shijova shumë, Champions League është diçka...

Mbappe: Kupën e Botës nuk e shijova shumë, Champions League është diçka tjetër

Kylian Mbappe ka dhënë një intervistë të gjatë së fundmi për RMC dhe ka folur për disa gjëra të rëndësishme për karrierën e tij. Sulmuesit ende i mungon një Champions League në palmaresin e tij, ndryshe nga ç’ndodh me Kupën e Botës. Mbappe tregon domethënien e këtyre trofeve për të.

“Champions League ka vend shumë të rëndësishëm. Sa i përket Kupës së Botës, fakti që e kam fituar kaq herët nuk më bën ta kuptoj plotësisht domethënien e saj. Ndoshta nëse kam shansin ta fitoj në të 30-at, do të përjetoj emocione më të forta dhe do përfaqësojë diçka më të madhe për mua.

Nuk vuajta për t’u bërë kampion bote, e fitova menjëherë, në pjesëmarrjen time të parë. Champions League është tjetër gjë sepse unë jam përballur me humbje e vuajtje. Është gjë tjetër”, u shpreh Mbappe.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments