No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ish-futbollisti belg: Hazard s’ka punuar kurrë. E dinte se duhej të zëvendësonte...

Ish-futbollisti belg: Hazard s’ka punuar kurrë. E dinte se duhej të zëvendësonte CR7 te Real-i dhe…

Ish-futbollist belg Gilles de Bilde ka dhënë mendimin e tij mbi sulmuesin e Real Madrid, Eden Hazard, i cili është goditur nga dëmtimet pas transferimit në Spanjë dhe nuk ka arritur të tregojë vlerën e tij siç ka ndodhur te Chelsea dhe kombëtarja në vitet e mëparshme.

Ish-lojtari nuk i ka kursyer kritikat ndaj yllit të Los Blancos në një intervistë të dhënë për HLN:

“Hazard ka besuar gjithmonë te talenti i tij, por nuk ka qenë shumë i përkushtuar në stërvitje”, ka thënë Bilde. “Ka shkuar te klubi më i madh në botë dhe e dinte se duhej të zëvendësonte Cristiano Ronaldo-n, por është paraqitur mbipeshë”.

“Ky është Hazard dhe nuk e ka gjetur kurrë ritmin në punën e madhe. Hazard të jep përshtypjen se është një lojtar që mund të mos jetë kurrë në gjendje që të luajë në maksimumin e vërtetë të kapaciteteve të tij”.

Njëkohësisht, Bilde shpreson që Hazard të mund ta tregojë vlerën e tij në Europian: “Duhet të jetë patjetër. Ka shumë talent dhe mund të jetë në gjendje të vendosë një ndeshje edhe në 15 minuta”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments