No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drita merr tre pikë në udhëtim në duel me Arbërinë

Drita merr tre pikë në udhëtim në duel me Arbërinë

Drita ka shënuar fitore mjaft të rëndësishme ndaj Arbërisë në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 3:1.

Gjilanasit e gjetën veten në disavantazh kur Dion Zabërgja realizoi për vendasit në minutën e 23-të. Por skuadra e Ardian Nuhiut reagoi shpejt dhe përmbysi rezultat në pjesën e parë.

Fillimisht, Festim Alidema në minutën e 27-të e më pas sulmuesi Priesley në minutën e 33-të arritën që ta përmbysnin rezultatin. Betim Haxhimusa në minutën e 63-të vulosi rezultatin përfundimtar.

Drita aktualisht ka vendin e parë me 58 pikë, tre më shumë se Ballkani që luan të dielën kundër Prishtinës në Suharekë. Arbëria bie në vendin e nëntë me 27 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments