No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Benzema më i mirë se Messi & CO, fiton çmimin e lakmuar...

Benzema më i mirë se Messi & CO, fiton çmimin e lakmuar në La Liga

Karim Benzema është përzgjedhur si lojtari më i mirë i La Liga-s për muajin mars. Sulmuesi francez i Real Madridit mposhti kandidatët e tjerë për këtë çmim, si Jan Oblak, Youssef En-Nesyri, Lionel Messi, Daniel Wass, Borja Iglesias dhe Gerard Moreno.

Benzema luajti tri nga katër ndeshjet e kampionatit në mars (kundër Atlético Madridit, Elche dhe Celta), duke shënuar 5 gola në to. Deri më tani, në kampionat, Benzema ka luajtur 24 ndeshje, në të cilat ka shënuar 17 gola. Më në detaje, francezi ka realizuar pesë dopieta (dygolësha).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments