No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A Olga i befason të gjithë dhe çmend rrjetet sociale: “Shihemi në Romë…”

Olga i befason të gjithë dhe çmend rrjetet sociale: “Shihemi në Romë…”

Quhet Olga Kalenchuk dhe është bërë e famshme në Itali kur Shakhtar Donetsk është përballur me Roma-n në Olimpico për 1/8-at e Europa League.

E quajtur me ironi si “Diletta Leotta ukrainase”, gazetarja është bërë një nga më të pëlqyerat edhe nga publiku italian. Sipas një postimi të bërë në Instagram, duket se Italia do të jetë shtëpia e re e Olga-s.

Në fakt, Kalenchuk ka postuar një fotografi me një mesazh enigmatik në italisht: “Mirupafshim të gjithëve, mijëra falënderime për gjithçka. Shihemi në Romë!”.

Deklarata ka befasuar edhe Shakhtar-in, skuadra që mbulon Olga. Klubi ukrainas ka bërë një postim në twitter duke iu drejtuar dy skuadrave të kryeqytetit italian, Roma-s dhe Lazio-s: “Çfarë mendoni për këtë?”.

Për momentin nuk dihet asgjë më shumë, por tifozët romanë shpresojnë te mbërritja e Olga-s. Gjithmonë nëse nuk bëhet fjalë për një rreng të 1 prillit…

 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments