No menu items!
Ballina KRYESORE “Marca” parashikon formacionin e Kosovës, ndryshon nga përballjet e kaluara

“Marca” parashikon formacionin e Kosovës, ndryshon nga përballjet e kaluara

Kur kanë mbetur vetëm edhe pak orë para ndeshjes ndërmjet Spanjës dhe Kosovës, mediumi spanjoll “Marca” ka publikuar një artikull të ri kushtuar kësaj sfide.

Kjo ndeshje është e vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” dhe zhvillohet nga ora 20:45 në Sevilla, përcjellë KosovaPress.

Gjithnjë sipas “Marca”, të dy skuadrat do të paraqiten me formacionet e më poshtme:

Spanja: Unai Simón; Marcos Llorente, Eric García, Sergio Ramos, Jordi Alba; Pedri, Koke, Canales; Oyarzabal, Dani Olmo Gerard Moreno.

Kosova: Ujkani; Hadergjonaj, Dreshevic, Fazliji, Paqarada; Kryeziu; Halimi, Celina, Rashica, Zeneli; Muriqi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments