No menu items!
Ballina KRYESORE Luis Enrique lavdëron lojën e Kosovës, tregon momentin më të sikletshëm për...

Luis Enrique lavdëron lojën e Kosovës, tregon momentin më të sikletshëm për të gjatë ndeshjes

Kosova është mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të Grupit B në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Në Sevilla të Spanjës, Dardanët humbën 3-1 nga Furia e Kuqe.

Pas ndeshjes, trajneri i Spanjës, Luis Enrique është deklaruar për media.

“Unë mendoj se ne e merituam fitoren sonte, por kur kundërshtari shënoi, ishte moment i vështirë”, ka thënë Enrique.

“Më pëlqen mënyra se si Kosova luan, me të vërtetë më pëlqen kjo”, shtoi ai.

“Nuk dëshirojë të flas për politik, ne ju respektojmë shumë, nuk dua të flas për këtë temë”, përfundoi Enrique.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments