No menu items!
Ballina KRYESORE Ramos nuk u paraqit kundër Gjeorgjisë, Luis Enrique tregon nëse do të...

Ramos nuk u paraqit kundër Gjeorgjisë, Luis Enrique tregon nëse do të luaj në ndeshjen me Kosovën

Sergio Ramos mungoi në ndeshjen e vështirë ndaj Gjeorgjisë.

Spanja arriti fitore në në minutat e fundit të ndeshjes, duke e përmbysur rezultatin në 1-2, shkruan Gazeta Olle.

Mungesa e kapitenit të Spanjës nuk ishte për shkak të lëndimit.

Pas ndeshjes, trajneri Luis Enrique tha se ishte vendimi i tij për t’a pushuar mbrojtësin spanjoll.

“Ramos është në gjendje të mirë dhe mungesa e tij ishte vendim teknik”, ka thënë Enrique pas ndeshjes.

“Unë e di se çfardo që vendosi, do të shkaktojë polemika, edhe nëse ai do të luante pesë minuta, nëntë minuta apo asnjë”, tregoi ai.

“Jam mësuar me këto gjëra, asgjë nuk më befason, jam i gatshëm për debate”, shtoi ish-trajneri i Barcelonës.

Pas kësaj fitore të vështirë Spanja e pret Kosovën të mërkurën në Sevilla për ndeshjen e radhës në Grupin B të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katar 2022”

Ramos është i gatshëm për lojë, por që ende nuk dihet nëse do të luajë nga minuta e parë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments