No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Mediat serbe përpiqen ta ‘prishin’ Kosovën me Shqipërinë

Mediat serbe përpiqen ta ‘prishin’ Kosovën me Shqipërinë

Zymer Bytyqi ka qenë temë diskutimi gjatë vikendit, pasi lojtari nuk u ftua nga trajneri, Bernard Challandes për ndeshjet e muajit mars.

Mediumi i njohur serb, ‘Kurir.rs’ ka shkruar për lojtarin e Konyaspor, duke thënë se vëllezërit (Kosova dhe Shqipëria) futen në një ‘luftë’ të përbashkët për lojtarin në fjalë.

Zymer Bytyqi nuk u ftua nga Challandesi, por lojtari kosovar është duke e menduar që ta përfaqësoj Kombëtaren e Shqipërisë në të ardhmen. Ai po ashtu u ftua edhe nga bashkëlojtari i tij që luan te kuqezinjtë, Sokol Cikalleshi.

Ky rast i ka ‘çuditur’ edhe serbet, të cilët përgatitën një artikull përçarës për Kosovën dhe Shqipërinë.

“Zymer Bytyqi, një futbollist nga Konyaspor i bën që të grinden mes vete vëllezërit”, shkruhet në paragrafin e parë të lajmit në ‘Kurir.rs’.

Kujtojmë që Bytyqi për ekipin e Superligës turke ka zhvilluar 10 paraqitje dhe ka bërë 5 asistime.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments