No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Mediat në Shqipëri të bindura: Zymer Bytyqi në qershor vishet kuqezi

Mediat në Shqipëri të bindura: Zymer Bytyqi në qershor vishet kuqezi

Shqipëria po tenton të rinovohet çdo ditë e më shumë me emra të rinj lojtarësh që i shtohen organikës në dispozicion të trajnerit Edi Reja.

“Panorama Sport” mëson ekskluzivisht nga burime pranë Federatës Shqiptare të Futbollit se emri i radhës që mund të vishet kuqezi në muajin qershor, për dy miqësoret, është mesfushori i Konyasporit, Zymer Bytyqi.

I lindur në Belgjikë, mesfushori 24-vjeçar ka luajtur me Kosovën një miqësore përpara se të pranohej në FIFA dhe UEFA.

Ai me të rinjtë ka qenë pjesë e kombëtareve të moshave të Norvegjisë nga U-17 deri në atë U-21.

Aktualisht, Bytyqi është pjesë e Konyasporit në Turqi ku ka gjetur vend titullari dhe është duke bërë paraqitje pozitive, duke dhënë pesë asistime në dhjetë ndeshje.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Formacionet zyrtare: Ballkani – Trepça ’89

Gjatë pasditës së sotme zhvillohen edhe pesë ndeshjet e xhiros së parafundit në Superligën e Kosovës në futboll. Një...

Amir Rrahmani fiton penallti, Napoli triumfon dhe bën hap të madh drejt Championsit

Napoli ka marrë fitore shumë të rëndësishme kur kampionati elitar italain po shkon drejt fundit. Skuadra e Gennaro Gattusos...

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Recent Comments