No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Beckham “thërret” Messin dhe CR7: Nuk është e vështirë zgjedhja për ta

Beckham “thërret” Messin dhe CR7: Nuk është e vështirë zgjedhja për ta

Miami dhe Inter Miami i David Beckham kanë ambicie të mëdha dhe, mbi të gjitha, tërheqin shumë. Pronari i klubit të MLS, i intervistuar nga ESPN, foli pikërisht për ballafaqimin e vazhdueshëm të emrave të Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar. Duke pohuar se, në çdo rast, do të ishte e lehtë të pranohej një propozim nga Inter i tij:

“Që kur kemi njoftuar lindjen e klubit, ne tashmë ishim ndeshur me lojtarë si Ronaldo, Messi, Neymar. Gjithmonë do të kishte kësi diskutimesh. Unë nuk mendoj se është e vështirë të vendosësh, të jem i sinqertë, sepse ky është një vend i bukur”.

Sipas Beckham ka shumë arsye, veçanërisht qyteti i Miami, që tërheq kampionët, të cilët po shkojnë drejt fundit të karrierës së tyre: “Miami është një qytet i madh, ne kemi një bazë të rëndësishme tifozësh. Mendoj se kemi një mundësi të shkëlqyeshme. Miami është një qytet që i tërheq lojtarët, të cilët kanë qenë yje të mëdhenj në Europë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments