No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Krasniqi: Puna e madhe e lojtarëve u shpërblye

Krasniqi: Puna e madhe e lojtarëve u shpërblye

Skuadra e Besës e ka arritur fitoren e parë që prej 3 dhjetorit kur mposhti Trepçën ’89, 2:1. Edhe ajo fitore erdhi në Pejë. Me të njëjtin rezultat, pejanët të shtunën mposhtën edhe Feronikelin në kuadër të xhiros së 26-të në Superligën e Kosovës.

Trajneri i skuadrës së “të kuqve”, Leotrim Krasniqi, ka thënë se më në fund puna e madhe e lojtarëve është shpërblyer me një trepikësh.

“Kjo fitore normalisht se e ngrit moralin e ekipit. Edhe atëherë kur kemi humbur, kemi vazhduar me përkushtim, dhe puna e madhe u shpërblye. Djemtë janë shumë të disiplinuar. Jam i kënaqur me rezultatin sot, u paraqitëm mjaftë mirë. Ishim të koncentruar nga të dyja drejtimet, ishim kompakt në mbrojtje e sulm. Do të punojmë që ta bëjmë ngritjen e lojtarëve në aspektin personal dhe kolektiv”, është shprehur Krasniqi.

Besa vinte në duelin ndaj Feronikelit me serinë e pesë disfatave të njëpasnjëshme në ligë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments