No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Futbollisti shqiptar i Deçiqit futet në histori, Kristijan Vulaj ftohet nga Mali...

Futbollisti shqiptar i Deçiqit futet në histori, Kristijan Vulaj ftohet nga Mali i Zi

Futbollisti shqiptar që luan te Deçiqi, Kristijan Vulaj, është ftuar nga Mali i Zi për ndeshjet e muajit mars.

Vulaj është bërë lojtari i parë i skuadrës shqiptare që merr ftesë nga Mali i Zi.

E për këtë e ka bërë të ditur edhe vetë klubi i Deçiqit, duke shkruar se Vulaj është futbollisti i parë i skuadrës që merr ftesë nga 94 vite histori.

“Futbollisti ynë Kristijan Vulaj është ftuar nga përfaqësuesja e Malit te Zi. Njeherazi eshte shkruar edhe historia: fudbollisti i pare i KF Deciqit ne 94 vite histori i ftuar ne perfaqesuesen seniore te Malit te Zi. Suksese Vuki! Më se e merituar”, shkruhet në njoftimin e Deçiqit.

Kristijan Vulaj luan në pozitën e mesfushorit ofanziv, ku në këtë edicion nga 23 ndeshje ka realizuar edhe 9 gola.

Ai ka luajtur edhe tek grupmoshat e Malit të Zi U-19.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments