No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Rahoveci mposht Pejën

Rahoveci mposht Pejën

Rahoveci ka shënuar fitore ndaj Pejës me shifrat 79:59 (12:7, 17:18, 27:19, 23:15), në kuadër të javës së 23-të në FIVE STAR Superligën e Kosovës në basketboll.

Në çerekun e parë u shënuan vetëm 19 pikë, ku kjo pjesë përfundoi 12:7 për vendasit. Pejanët e nisën më mirë periudhën e dytë, duke kaluar në epërsi 12:15, por Vreshtarët kundërpërgjigjen shpejt për 25:19. Më pas zhvillohet lojë e baraspeshuar, kurse pjesa e parë përfundon 29:25.

Vreshtarët e filluan më mirë pjesën e dytë, duke pasur epërsi deri në 13 pikë në periodën e tretë, që përfundoi me shifrat 56:64. 10 minutat e fundit ishin vetëm formalitet, pasi vendasit kontrolluan ndeshjen dhe fituan 79:59.

Darell Davis i rikthyer te Rahoveci ishte më i dalluarit për vendasit me 30 pikë, 8 pikë e 7 asistime, kurse te Pjea më i dalluari ishte Brandon Walters me 22 pikë e 11 kërcime.

Rahoveci ka 14 fitore dhe nëntë humbje, kurse 12 fitore dhe 11 humbje.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments