No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Mankenda: Të rëndësishme janë pikët, nuk ka rëndësi kush është kundërshtar

Mankenda: Të rëndësishme janë pikët, nuk ka rëndësi kush është kundërshtar

Sulmuesi i Prishtinës, Geuthier Mankenda sot ka shënuar golin e 31-të me fanellën e kryeqytetasve.

Në fitoren 5:1 ndaj Besës së Pejës në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në Superligën e Kosovës, Mankenda realizoi njërin prej golave.

Kështu, ai bëhet golashënuesi momental më i mirë i Prishtinës pas luftës dhe i shtati në ranglistën e përgjithshme.

Në një prononcim për faqen zyrtare të klubit prishtinas, Mankenda u shpreh i lumtur me fitoren e sotme.

“S’kishte rëndësi se kush ishte kundërshtari, të rëndësishme ishin pikët për çka të gjithë dhamë maksimumin. Po vazhdojmë të mbajmë lartë formën dhe kjo na gëzon të gjithëve”, ka thënë Mankenda, duke vazhduar:

“Pa dyshim se u ndjeva i nderuar me shiritin e kapitenit. Krenohem me bashkëlojtarët, me shokët e skuadrës që më të vërtet më bënë të ndjehem mirë”. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments