No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventusi për turp, Porto me 10 futbollistë e eliminon nga Championsi

Juventusi për turp, Porto me 10 futbollistë e eliminon nga Championsi

E pabesueshme, por e vërtetë! Juventusi eliminohet nga Champions League dhe është një dështim total.

Pasi ndeshja e rregullt u mbyll me rezultatin 2-1 duke përmbysur golin e parë portugez me dopietën e Chiesa, gjithçka u vendos në shtesë (3-2)

Por, portugezët kanë luajtur më shumë se një orë me dhjetë futbollistë dhe madje në shtesë goditën sërish me Oliveira. Goditje dënimi dhe faj i murit por edhe portierit.

Një minutë më pas Rabiot gjen barazimin 3-2, por pavarësisht sulmeve finale të bardhezinjve, ndeshja mbaron në barazim dhe skuadra e Juventusit nuk kalon…

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments