No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë as stadiume të veta që bëjnë vrap për hyrje në Superligën e Kosovës në futboll. “Unë çuditem se si këto klube që nuk kanë as fusha vrapojnë me hy në Superligë. Nuk e di çfarë kërkojnë ato në elitë kur nuk kanë kushte dhe u duhet të vrapojnë sa në një stadium sa në një tjetër për t’u stërvitur e për t’i zhvilluar ndeshjet!”, ka theksuar Statovci në emisionin “Kampionët” në Kanal10, transmeton Futbolli.info, duke aluduar në klubin e Arbërisë nga fshati Dobrajë e Lipjanit. “Nëse Arbëria shpëton pa rënë nga Superliga është sikur me dalë në Evropë”, ka shtuar Statovci.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments