No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Rexha: Shpresoj ta kemi kaluar krizën

Rexha: Shpresoj ta kemi kaluar krizën

Sulmuesi i Dritës, Kastriot Rexha ka thënë se synimi i tyre i radhës është triumfi në ndeshjen derbi kundër Gjilanit. Ndeshja derbi në mes Dritës dhe Gjilanit do të zhvillohet të enjten. Rexha shpreson që Drita t’i ketë kaluar momentet e këqija.

“Suksesi i skuadrës është objektiv për çdo lojtar. Kur ekipi ec mirë, lojtarët janë të kënaqur. Shpresoj ta kemi kaluar momentin jo të mirë me dy fitoret rresht, ndërsa na pret një ndeshje me Gjilanin. Shpresojmë në rezultat pozitiv për ta ruajtur vendin e parë. Sa i përket objektivave personale, nëse ekipi është lart në tabelë dh është në objektivin e vet, gjithashtu edhe lojtarët janë brenda objektivit”, ka thënë Rexha të dielën në emisionin sportiv të KTV-së, “Sporti Total”.

Kampionia në fuqi është lidere e këtij edicioni, ndërsa Gjilani zë vendin e katërt me 33 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments