No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR "The Reds” marrin humbjen e gjashtë radhazi në shtëpi

“The Reds” marrin humbjen e gjashtë radhazi në shtëpi

Liverpooli i Jurgen Klopp ka prekur fundin ditën e sotme, teksa ka regjistruar humbjen e gjashtë radhazi në “Anfield”, përballë Fulham me shifrat 0-1. Një rekord historik ky që thellohet akoma më shumë, pasi kurrë më parë nuk kishin ndodhur 6 humbje radhazi në stadiumin “Anfield Road”.

Trajneri Klopp e niste me një formacion të ndryshuar ditën e sotme, pasi i besonte Jotas dhe shumë emrave të tjerë, duke ulur në stol Mane apo Alexander Arnold. Sfida nuk nisi mirë për Liverpool, me miqtë që krijuan disa raste, deri sa në minutën e 45-të shënuan me anë të Lemina.

Një gafë e Salah, që humbi një top në zonën e tij dhe Lemina mposhti portierin Alisson me një goditje të bukur. Në pjesën e dytë, Liverpooli u hodh i gjithi në sulm, por asgjë me Fulhamin që mori një fitore jetike për mbijetesën. “The Reds” janë në krizë totale tashmë!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Formacionet zyrtare: Ballkani – Trepça ’89

Gjatë pasditës së sotme zhvillohen edhe pesë ndeshjet e xhiros së parafundit në Superligën e Kosovës në futboll. Një...

Amir Rrahmani fiton penallti, Napoli triumfon dhe bën hap të madh drejt Championsit

Napoli ka marrë fitore shumë të rëndësishme kur kampionati elitar italain po shkon drejt fundit. Skuadra e Gennaro Gattusos...

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Recent Comments