No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova...

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së pari me Lituaninë në miqësoren që do të luhet më 24 mars në Prishtinë, dhe pas kësaj dy sfidat e para për kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” kundër Suedisë dhe Spanjës më 28 përkatësisht më 31 mars. Rreth përgatitjeve për këto ndeshje dhe shumëçka tjetër ka folur në një intervistë për Kosovapress i pari i FFK-së. Ai ka treguar se asnjë lojtar të cilit i është dërguar ftesa nuk e ka refuzuar, derisa ka thënë se Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore: atë të UÇK-së dhe atë të Kombëtares. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments