No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Festim Alidema ka shënuar një supergol në minutën e 5-të të kohës shtesë, duke ia sjellë Dritës një fitore tejet të rëndësishme në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas në përballje me Feronikelin (1:0). Ky takim e përmbylli javën e 23-të në Superligë, teksa kjo fitore ia mundësoi Dritës që të rikthehet në pozitën e parë në renditje tashmë me 50 pikë. Drita pati disa raste të mira edhe në fillim të pjesës së parë, teksa Feronikeli ishte skuadra që ishte më kërkuese por pa arritur dot ta gjejë golin.  

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Roma triumfon në derbi përballë Lazios

Roma ka shënuar fitore në derbin përball rivalit të madh të saj Lazios me rezultat 2:0. Mikhitarian e Pedro...

Presidenti Ademi përgëzon KF Ulpiana, KF Malisheva dhe KFF Mitrovica për suksesin në kampionat

Ulpiana dhe Malisheva janë anëtare të reja të Superligës së Kosovës në futboll, derisa Mitrovica për herë të katër radhazi është shpallur...

Vushtrria, kampione e Kosovës

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e kampionit në Superligën...

Vojvoda zhgënjen me Torinon, Ismajli shkëlqen me Spezian

Një derbi i dy futbollistëve shqiptarë është zhvilluar sot në Serie A. Ardian Ismajli me Speziane ka mposhtur shumë...

Recent Comments