No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Derbi u takon "Djajve të Kuq", City njoftohet me humbje pas 4...

Derbi u takon “Djajve të Kuq”, City njoftohet me humbje pas 4 muajsh

Pas 28 ndeshjesh pa humbje në të gjitha kompeticionet, Manchester City bie… Humbja e fundit datonte me Tottenham dhe ishte 21 nëntori i vitit të shkuar kur skuadra e Guardiola u mund 2-0 në Londër!

Sot ka ardhur humbja tjetër me në mes plot 28 ndeshje nga të cilat janë fituar 25 dhe vetëm 3 janë barazuar. Por, ecuria e City me fitore vijonte prej 21 ndeshjesh radhazi në të gjitha kompeticionet…

Arritja e sotme nga Manchester United është padiskutim për t’u vendosur në katedër.

Një gol që në minutën e parë me penalltinë e fituar nga Martial dhe shndërruar nga Bruno Fernandes dhe një gol nga Shaë ne një aksion të pjesës së dytë.

Kaq për Manchester United, që më pas mendoi më shumë të mbrohej, me të drejtë, duke fituar derbin dhe 3 pikët.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments