No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zidane nuk e do në ekip, Reali vendos çmimin e Gareth Bale!

Zidane nuk e do në ekip, Reali vendos çmimin e Gareth Bale!

Gareth Bale dhe Zinedine Zidane kanë një marrëdhënie aspak të mirë dhe diçka të tillë e konfirmojnë së fundmi edhe mediat spanjolle. Këto të fundit raportojnë se shanset që Bale të rikthehet te Reali në fund të sezonit janë zero.

Zidane nuk e do në ekip uellsianin edhe sikur ai të shënojë 30 gola me Tottenhamin këtë sezon. Madje, mediat shkojnë edhe më tej, teksa raportojnë se Reali i Madridit i ka vendosur edhe çmimin kartonit të Gareth Bale.

Për sulmuesin, Reali kërkon 30 milionë euro, por do të ishte i kënaqur edhe nëse vjen një ofertë deri në 25 milionë euro. Bale është i huazuar te Tottenham deri në fund të sezonit, me londinezët që tashmë duket se e kanë të qartë se sa duhet të paguajnë nëse duan ta mbajnë në ekip uellsianin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments