No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0.

Ai e sheh garën shumë të fortë për titull, dhe se sipas tij, gjithçka do të vendoset në xhiron e fundit të kampionatit.

“Do ta shohim në xhiron e fundit se a do ta ngremë trofeun e kampionit. Duhet t’i marrim ndeshjet një nga një. I uroj lojtarët për angazhimin, pasi përballë patëm një Llap të organizuar. Ndeshjet çdo tre ditë na ngarkojnë shumë. Duhet të kursejmë energjinë pasi kemi ndeshje në mesjavë, por, kemi lojtarë me eksperiencë që dinë ta menaxhojnë çdo situatë”, tha Ramadani pas ndeshjes.

Prishtina nuk di për humbje në Superligë në 14 ndeshje rresht. Nuk ka humbje në 17 ndeshje të njëpasnjëshme në të gjitha garat.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Recent Comments