No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR "Profa": Ky barazim na dërgon në luftën për ekzistencë!

“Profa”: Ky barazim na dërgon në luftën për ekzistencë!

Gjilani nuk ka arritur ta gjejë fitoren as në duelin ndaj Arbërisë, ani pse ishte në epërsi deri në minutat e fundit të ndeshjes për t’u ndalur në fund në një barazim 1-1Ky rezultat për trajnerin e kësaj skuadre Bylbyl Sokoli tregon shumë gjëra e për më tepër që vendos skuadrën e tij në mesin e skuadrave të tjera që janë të rrezikuara.

“Luajtëm me shumë presion dhe ishim konfuz në disa momente. Kemi shumë probleme me futbollistë të lënduar, duke nisur nga reparti defansiv, me ç’rast mungojnë shumë futbollistë. U detyruam të bëjmë ndryshime në formacion dhe kështu do jemi të detyruar të improvizojmë edhe për ndeshjet e radhës. Ky rezultat nuk na konvenon aspak dhe na dërgon në luftën për ekzistencë. Është momenti ku duhet të shiqojmë daljen nga kjo situatë”, deklaroi Sokoli.

Me këtë pikë skuadra e Gjilanit vazhdon të mbetet në pozitën e katërt të renditjes tabelare me 33 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Benzema – Mbappe: Franca e “frikshme” në “Euro 2020”, kështu mund të duket 11-shja më e mirë e tyre

Kombëtarja e Francës është një ndër favoritët kryesor për të triumfuar në Kampionatin Evropian “Euro2020”. Kampionët në fuqi të...

Goli më i bukur i javës në Evropë u shënua në Serie A, lojtari portugez realizoi gol të pabesueshëm

Një ndër golat më të bukur që keni parë javën që lamë pas është realizuar në Serie A. Gjegjësisht,...

Bruno Fernandes zgjedhet lojtari më i mirë te Manchester United

Bruno Fernandes është kurorëzuar me çmimin e lojtarit të vitit te Manchester United për sezonin e dytë radhazi. Mesfushori...

Transferimi i madh i verës një hap larg, Alaba nënshkruan marrëveshje me Real Madridin

Real Madridi ka gati tashmë transferimin e parë të afatit kalimtar veror për të përforcuar skuadrën. David Alaba, lojtari...

Recent Comments