No menu items!
Ballina KRYESORE Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në udhëtim te Golden Eagle Ylli, duke ia rrëmbyer edhe pozitën e liderit.

Ndeshja e zhvilluar sonte në palestrën “13 Qershori” në Suharekë ka përfunduar me rezultatin 76-92.

Kwame Vaughn me 23 pikë dhe Landon Taliaferro me 21 sosh, ishin dy basketbollistët më meritorë në fitoren e mysafirëve, teksa te vendasit u dallua Erjon Kastrati me 22 pikë.

Prizreni tani ka 37 pikë dhe është lider në tabelë, teksa Ylli me 36 pikë bie një pozitë më poshtë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments