No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Përmbysje e çmendur e Bayernit ndaj Dortmundit, Lewa mposht Haaland

Përmbysje e çmendur e Bayernit ndaj Dortmundit, Lewa mposht Haaland

Gjithçka nisi vrullshëm, me Erling Braut Haaland që shënoi pas vetëm 74 sekondash, duke i dhënë avantazhin ekipit të tij. Pa marrë veten mirë nga goli i parë, Bayern pësoi edhe të dytin, ku ishte i njëjti autor, Haaland!

0-2 brenda 10 minutash në favor të Dortmund! Sidoqoftë, Bayern mbetet Bayern dhe pjesa tjetër e ndeshjes ishte thjesht dominim total. Në minutën e 27’ erdhi goli i rihapjes së sfidës me autor Lewandowskin.

Në fund të pjesës së parë ishte përsëri polaku që shënoi edhe golin e barazimit, duke mbyllur 45 minutat e para në baraspeshë. Pjesa e dytë nisi më e ekuilibruar dhe gjithçka po i drejtohej fundit, deri në momentin që Goretzka shkundi rrjetën në minutën e 88-të.

2 minuta pas golit të Goretzkës ishte përsëri Lewandowski, që hipotekoi fitoren dhe tripletën e tij. 4-2 për Bayern Munchen, që tregon dhe një herë tjetër fuqinë e madhe që ka. Ekipi i Flick rimerr vendin e parë, me 2 pikë diferencë ndaj Leipzig, ndërsa Dortmund largohet akoma më shumë nga zona Champions.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments