No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë se kanë qenë pakujdesitë në fazën e mbrojtjes që u lejuan prishtinasve marrjen e pikëve të plota.

“Mendoj që Prishtinës nuk i ka hije të luajë këtë lojë, në këtë terren. Të gjithë mundohemi ta rrisim ritmin e lojës, e jo ta zhagisim siç bëri Prishtina, pasi kjo nuk i ndihmon futbollit. Skuadrat duhet të luajnë futboll deri në minutën e 85-të, e më pas të provohet me diçka të tillë. Gabimet u bënë në defansivë dhe nga aty u pranuam golat. Në asistuam për kundërshtarët. Nëse nuk do të ndodhnin këto gabime, do të mund të dilnim me rezultat pozitiv. Prishtinës ia uroj fitoren, uroj që ne të korrim suksese në vazhdim”, theksoi Batatina.

Për Llapin është humbja e tretë në pesë ndeshjet e fundit, ndërsa ka edhe dy fitore.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Roma triumfon në derbi përballë Lazios

Roma ka shënuar fitore në derbin përball rivalit të madh të saj Lazios me rezultat 2:0. Mikhitarian e Pedro...

Presidenti Ademi përgëzon KF Ulpiana, KF Malisheva dhe KFF Mitrovica për suksesin në kampionat

Ulpiana dhe Malisheva janë anëtare të reja të Superligës së Kosovës në futboll, derisa Mitrovica për herë të katër radhazi është shpallur...

Vushtrria, kampione e Kosovës

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e kampionit në Superligën...

Vojvoda zhgënjen me Torinon, Ismajli shkëlqen me Spezian

Një derbi i dy futbollistëve shqiptarë është zhvilluar sot në Serie A. Ardian Ismajli me Speziane ka mposhtur shumë...

Recent Comments