No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Sanchez protagonist: Kur luaj ndihem luan, Interi ndodhet këtu sepse humbi finalen...

Sanchez protagonist: Kur luaj ndihem luan, Interi ndodhet këtu sepse humbi finalen e Europa League…

Alexis Sanchez, autori i dy golave ndaj Parma, foli për Sky pas ndeshjes dhe fitores:

“Unë mendoj se ishte një lojë e vështirë, vuajtëm sepse Parma luajti mirë. Duhet të luftojmë për të fituar Scudetto, është mënyra e duhur. Duhet të mendojmë për veten tonë, për të mos bërë gabime: lojtarët janë rritur shumë, pasi kemi humbur finalen e Europa League ne jemi përmirësuar shumë.

Ne jemi duke kapërcyer ato hapa që i mungonin Interit. Unë jam një lojtar me përvojë, Conte beson tek unë dhe jam i lumtur. Kam qenë gjithmonë në formë dhe gjithmonë dua të luaj, jam si një luan: sa më shumë që luaj aq më mirë ndihem.

Më pëlqen të luaj dhe ju mund ta shihni këtë në fushë. Kam i lumtur me lojën sot dhe për shokët e mi të skuadrës, ne kemi bërë shumë sakrifica për të qenë këtu”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments