No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Sanchez fenomenal, Conte “shqyen” Hakimin nga gëzimi!

Sanchez fenomenal, Conte “shqyen” Hakimin nga gëzimi!

Inter ka marrë një fitore me shumë vlera mbrëmjen e sotme, pasi ka mposhtur me shifrat 1-2 Parmën në transfertë. Një fitorë që i çon zikaltrit në +6 nga vendi i dytë që mbahet nga Milani.

Ndeshja nisi e luftuar nga të dy ekipet, por pjesa e parë u mbyll me porta të paprekura, edhe pse rastet nuk munguan për të dy ekipet. Fraksioni i dytë nisi menjëherë i vrullshëm, ku Alexis Sanchez i dha avantazhin Interit. Sulmuesi nga Kili mori një top në zonë dhe ndeshkoi portierin Sepe, duke çuar shifrat në 0-1.

Në minutën e 62-të Inter dyfishoi  me të njëjtin autor, por Sanchez këtë herë duhet ta ndante meritën e golit me Lukakun, që bëri thuajse gjithçka në mënyrë perfekte. 10 minuta më vonë, Parma rihapi sfidën duke shkurtuar diferencën në 1-2 me anë të Hernanit, por vetëm aq.

Inter administroi mjaft mirë deri në fund dhe gjithçka u mbyll me fitoren e zikaltërve 1-2. Fitorja e çon ekipin e Contes në kuotën e 59 pikëve, 6 më shumë se ndjekësi më i afërt, Milani.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments