No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e mposhti Drenicën të premten në Suharekë me rezultatin 2:1 derisa Trepça ’89 me rezultatin e njëjtë, triumfoi në udhëtim kundër Besës së Pejës.

Arbër Hoxha (42’) e Bajram Jashanica (48’) shënuan për Ballkanin derisa golin e nderit për Drenicën e realizoi Dardan Rogova (86’). Me këtë fitore, Ballkani kthehet përkohësisht në pozitën e parë në tabelë me 48 pikë të mbledhura dhe një ndeshje më shumë të zhvilluar se Drita. Ndërsa, Drenica mbetet e parafundit në tabelë me 24 pikë.

Me golat e Robert Rrahmanit (24’) e Muharrem Jasharit (63’), Trepça ’89 mori tri pikë të vlefshme ndaj Besës së Pejës, ekip për të cilin shënoi gol Diar Halili (57’). Besa mbetet në pozitën e fundit në tabelë me shtatë pikë derisa Trepça ’89 është e pesta me 31 pikë të mbledhura.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments