No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi.

“Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do ta kishim të vështirë kundër një ekipi që mbyllet mbrapa”.

A keni parë zemërim dhe bindje sot? “Unë pashë vendosmëri dhe mungesë qartësie. Kishte mungesë të cilësisë dhe ritmit, jo zemërim dhe vendosmëri”.

Për reagimin pas golit: “Si gjithmonë, ne fillojmë përsëri nga ndeshja tjetër… Çdo lojë ka historinë e vet. Të dielën gjetëm një kundërshtar që donte të luante, Udinese nuk luan hapur dhe dihet. Duhej të gjenim më shumë duele, dueli i vetëm që arritëm të fitonim në pjesën e parë është veprimi i Castillejo”.

Për Leao: “Unë gjithmonë pres shumë nga lojtarët e mi. Rafa ka karakteristika më të përshtatshme për të sulmuar hapësira. Kur gjen mbrojtje të tilla të mbyllura, ai nuk ka akoma zgjuarësinë për të parashikuar mbrojtësin.

Sot na munguan karakteristikat e duhura për të përballuar këtë lloj ndeshje, na munguan dy sulmuesit e vërtetë në skuadër. Leao dhe Rebic kanë karakteristika të tjera”.

Për Tonalin: “Tonali doli si masë paraprake sepse ndjeu një dhimbje”

Për gabimin e Donnarumma: “Ne nuk kemi biseduar ende. Ai na ka shpëtuar shumë herë. Tani duhet të përpiqemi të rifillojmë vrapimin tonë. Një rezultat gjysmë pozitiv, le të mendojmë për garën tjetër”.

Ibra në stol: “Nuk doli i kënaqur, ashtu si të gjithë të tjerët”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments