No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Makina e Maradonës del në shitje, kjo është shifra e çmendur e...

Makina e Maradonës del në shitje, kjo është shifra e çmendur e saj

Vdekja e Diego Armando Maradonës shokoi botës, sa ajo vazhdon edhe sot të komentohet, madje një grup hetuesish janë duke u munduar të zbulojnë shkaqet që quan në shuarjen e legjendës.

Megjithatë, edhe pas vdekjes shumë gjëra mbetën për t’u sqaruar e më theks të veçantë është pasuria që ka lënë ai.

Së fundmi një makinë luksoze e markës Porsche që i përkiste legjendës së futbollit Diego Maradona është vendosur në ankand dhe vlerësohet midis 180,000 deri në 240,000 dollarë.

Porschi 911 i argjendtë iu dorëzua Maradonës në nëntor 1992 ndërsa ai po luante për ekipin spanjoll Sevilla gjatë sezonit të tij të fundit në Europë. Pas vdekjes së Argjentinasit vitin e kaluar, automjeti i rrallë po ofrohet për shitje për herë të parë si pjesë e një ankandi Bonhams në Paris që zgjat nga 3-10 mars.

Sipas Bonhams, makina ka një shpejtësi maksimale prej gati 162 milje në orë (260 km/orë) dhe është një nga vetëm 1,200 variante të prodhuara për një periudhë dy-vjeçare. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments