No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë pas herë duket se janë shumë të vogla.

Një ditë më parë, kandidati për president te Barcelona, Joan Laporta u shpreh se nëse ai nuk i fiton zgjedhjet, atëherë “Pleshti” do të largohet nga katalanasit.

Të gjithë i kanë sytë nga zgjedhjet presidenciale të së dielës, ndërkohë El Chiringuito vjen me një lajm të bujshëm.

Sipas Eduardo Inda, Leo Messi është dukë kërkuar për shtëpi në Paris. Kjo shton edhe më shumë zërat për një transferim të tijin te PSG.

Kampionët e Francës nuk janë fshehur dhe do donin ta kishin në skuadër argjentinasin. Aty Messi do të gjente Neymar, ndërkohë që PSG dëshiron të afrojë edhe mikun më të mirë të kapitenit të Barcelonës, argjentinasin Sergio Aguero.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments