No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zidane: Humbëm dy pikë, por luajtëm mirë

Zidane: Humbëm dy pikë, por luajtëm mirë

Real Madrid bëri hap fals mbrëmjen e djeshme, duke barazuar në shtëpi ndaj Real Sociedad me shifrat 1-1, duke i lënë Barcelonës vendin e dytë në renditje. Pas ndeshjes Zidane foli për mediet dhe u kujdes të nënvizonte anët pozitive të ndeshjes.

“Bëmë një ndeshje të mirë. Patëm raste të mira në pjesën e parë, por nuk arritëm të shënonim. Janë dy pikë të humbura në shtëpi, por përballë ishte një kundërshtar shumë i fortë. Ndryshimi i modulit? Nuk isha i kënaqur me presionin e skuadrës ndaj kundërshtarit.

Pas 10-15 minutash u kthyem 4-3-3. Ndryshimet shkuan mirë në lojë. Derbi ndeshja e radhës? Nuk ndryshon mënyra e përgatitjes së ndeshjes. Luajmë ndaj të parëve në renditje”, u shpreh Zidane.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments