No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Guardiola: Më thyhet zemra që s’e grumbulloj dot, Garcia do luajë në...

Guardiola: Më thyhet zemra që s’e grumbulloj dot, Garcia do luajë në “Camp Nou”

Qendërmbrojtësi i Manchester Cityt, Eric Garcia, është “zhdukur” kohët e fundit nga ekipi i “Qytetarëve”. Mirëpo, ka qenë vetë Pep Guardiola, i cili ka sqaruar situatën dhe tekniku deklaron se ai do të luajë për Barcelonën sezonin që vjen.

“Eric (Garcia) nuk ka qenë në gjendje të grumbullohet dhe ky fakt ma ka thyer zemrën sepse ai nuk e meriton këtë. Unë mendoj se ai do të luajë në ‘Camp Nou’. Barcelona nuk blen lojtarë normalë dhe ai e konfirmoi se nuk ëshë një i tillë”, deklaron Guardiola.

20-vjeçari numëron 9 paraqitje në të gjithë kompeticionet këtë sezon me Cityn, ku gjithmonë ka treguar aftësitë e tij të shkëlqyera në prapavijë. Kontrata e Garcias përfundon këtë verë dhe ai do të largohet me parametra zero nga “Etihad Stadium”. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments