No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Cassano: Interi është qesharak në Ligën e Kampionëve. Futboll në Itali nuk...

Cassano: Interi është qesharak në Ligën e Kampionëve. Futboll në Itali nuk luajnë ata, por Atalanta

Ish sulmuesi i Milanit dhe Interit Antonio Cassano foli me mikrofonat BoboTV duke skanuar situatën e Interit. “Ka gjetur një qëndrueshmëri të madhe. Skuadra që luan futboll nuk është Interi, është Atalanta.

Interi ka dhjetë lojtarë prapa vijës së topit, kur ata luajnë nga prapa përpiqen të marrin presion, hedhin topin te Lukaku dhe e gjithë situata zhvillohet.

Topa të gjatë, me Lukakun dhe Lautaron, plus Hakimi që ndodhet në moment forme. Kështu ata të godasin. A është Interi më i forti? Po. A e fiton ai Scudetto? Ka një detyrim. Luan mirë? Jo.

PSG luan me të gjithë lojtarët cilësorë. Liverpool … Shkoni të luani me 4-3-3 e Liverpool.

Lazio është një ekip përrallor në Itali, por nëse luan kundër Genoa ose Sassuolo është e lehtë. Nëse Interi shkon të luajë me 5-7 më të mirat e Evropës… bëhet qesharake në Ligën e Kampionëve”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments