No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico”

Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit, aty ku ishte i shtrirë prej disa ditësh.

Zlatko është babai i yllit të futbollit kroat, Niko Kranjçar.

Zlatko Kranjçar ka qenë legjendë e Dinamo Zagrebit si futbollist, ndërsa ka luajtur edhe në Austri te Rapidi i Vjenës.

Si trajner, ai ka drejtuar Përfaqësuesen kroate nga viti 2004 deri në vitin 2006.

Shumë skuadra nga shtete të ndryshme i ka menaxhuar Kranjçar si trajner.

Së fundi menaxhoi skuadrën iraniane Sepahan, para se të merrte edhe drejtimin e Përfaqësueses së Iranit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments