No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo dhe është pikërisht agjenti i tij, Yvan Le Mee, i cili vlerëson maksimalisht klientin e tij.

“Dy vite më parë unë kam deklaruar se Mendy do të jetë si Kylian Mbappe në rolin e tij dhe koha tregoi se unë kisha të drejtë. Të luash me Real Madridin të bën një lojtar më të mirë dhe unë nuk shikoj asnjë lojtar në ditët e sotme më të kompletuar se Mendy në krahun e majtë të mbrojtes”, deklaron Le Mee.

28-vjeçari numëron deri në këtë fazë të sezonit 28 ndeshje dhe Mendy është një nga lojtarët kryesorë në formancionin e Zidane, duke i zënë vendin edhe Marcelos. Kujtojmë që mbrojtësi u transferua në Madrid në verën e vitit 2019 dhe është në kontratë me galaktikët deri në vitin 2025.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments