No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi me rezultat 1:0, ndersa kampioni aktual Drita, u rikthye në pozitën e pare pas fitores 3:1 ndaj Besës.

Takim interesant pritet të zhvillohet edhe nesër në Skenderaj ku Drenica e pret Gjilanin.

Rreth kësaj ndeshje ka folur edhe kryetrajneri i Drenicës, Bledar Devolli, i cili nuk i kurseu fjalët e mira për Bylbyl Sokolin.

“Sokoli për mua është trajneri më i mirë në Kosovë. I dimi pikat e forta dhe të dobëta të Gjilanit. Do e shohim nesër se si do rrjedhin gjerat”, tha Devolli në emisionin ‘Dueli Sportiv’.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments