No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Kampioni në fuqi, Drita, pritet të këtë punë të lehtë dhe të rikthehet te fitorja pas dy humbjeve, pasi nga ora 13:00 e pret skuadrën e fundit në tabelë, Besën.

Kurse, derbi i ditës së sotme do të zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, aty ku Llapi e pret skuadrën lidere, Ballkanin. Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 13:30.

Si gjithmonë, ne do t’iu mbajmë të informuar për gjithçka rreth këtyre dy ndeshjeve.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments